دومین سیستم سنتر پیو ت در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردید

در ادامه تجهيز مزرعه آموزشي و پژوهشي مهران به سيستم‎هاي نوين آبياري، دومين سيستم سنتر پيوت در اين مزرعه نصب گرديد. به گزارش روابط عمومي، دکتر رستمي‎نيا رئيس دانشکده کشاورزي با اعلام اين

در ادامه تجهیز مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران به سیستمهای نوین آبیاری، دومین سیستم سنتر پیوت در این مزرعه نصب گردید.

   به گزارش روابط عمومی، دکتر رستمی‎نیا رئیس دانشکده کشاورزی با اعلام این خبر، اظهار داشت: بزرگترین واحد کشاورزی دانشگاه در دشت محسن آباد شهرستان مهران با عنوان «مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران» به مساحت 360 هکتار وجود دارد که دارای 7 حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق است، حدود 90 هکتار زمین مجهز به سیستم آبیاری کلاسیک ثابت، 200 هکتار تحت سیستم آبیاری جدید و 30 هکتار تأسیسات، راه، فضای سبز و ساختمان (مجتمع دامپروری ، سوله400 و 600  متر مربعی و ساختمان‎های اداری و مهمانسرا) می‎باشد.

رئیس دانشکده کشاورزی در مورد برداشت محصولات کشاورزی در سال جاری در این مزرعه، گفت: در سال زراعی جاری حدود 21 تن جو، 170 جوال کاه، 171 بسته کُلش و 1220 بسته یونجه  از این مزرعه برداشت شد که در اینجا لازم می‎دانم از تلاش‎های مهندس حسین محمدی سرپرست مزرعه و مجموعه همکاران و کارگران آن کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم.

دکتر رستمی‎نیا، درباره فرآیند تجهیز مزرعه به سیستم های نوین آبیار، بیان کرد: در ادامه این فرآیند دومین سیستم سنتر پیوت به طول 160 متر نصب گردید که با هر دور چرخش به میزان 12 هکتار زمین را آبیاری می‎کند.

 

  • دومین سیستم سنتر پیوست در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردید
  • دومین سیستم سنتر پیوست در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردید

دومین سیستم سنتر پیوست در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردیددومین سیستم سنتر پیوست در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردیددومین سیستم سنتر پیوست در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردیددومین سیستم سنتر پیوست در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردیددومین سیستم سنتر پیوست در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردیددومین سیستم سنتر پیوست در مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران نصب گردید