انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک ‎مابین دانشگاه ایلام و شرکت شهرک‎های صنعتی استان ایلام

با پي‎گيري‎هاي دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه، تفاهم‎نامه همکاري‎هاي علمي، پژوهشي و فناوري‎ في‎مابين دانشگاه ايلام و شرکت شهرک‎هاي صنعتي استان ايلام منعقد گرديد.

با پیگیریهای دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه، تفاهمنامه همکاریهای علمی، پژوهشی و فناوری فیمابین دانشگاه ایلام و شرکت شهرکهای صنعتی استان ایلام منعقد گردید.

       تفاهم‎نامه همکاری‎های علمی، پژوهشی و فناوری‎ فی‎مابین دانشگاه ایلام و شرکت شهرک‎های صنعتی استان ایلام، در نشستی با حضور دکتر علی‎اکبری رئیس دانشگاه، مهندس دارایی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی، دکتر مهدی‎زاده معاون پژوهش و فناوری و دکتر صیدی مدیر دفتر ارتباط با صنعت و جامعه صبح روز یکشنبه 1398/03/19در محل سالن جلسات حوزه ریاست منعقد گردید.

در این نشست دکتر علی‎اکبری رئیس دانشگاه با اشاره به پیشرفت کشورهای صنعتی به جهت پذیرش تأثیرگذاری علم در اداره آن کشورها، بیان داشت: در کشور ما دانشگاه‎ها توسعه کمی زیادی یافته‎اند، اما متأسفانه تأثیرگذاری علم در روند تصمیم گیری‎ها و اجرا کم است و برای همین باید با برنامه‎ریزی و هم‎افزایی برای تحقق این مهم و افزایش علم‎مداری تلاش کنیم.

 رئیس دانشگاه، با اشاره به مسئولیت اجتماعی دانشگاه در سطح استان ایلام، اظهار کرد: دانشگاه دارای رسالت اجتماعی است و ما نسبت به مسائل استان حساسیت داشته و احساس وظیفه می کنیم و برای همین با تعامل و همکاری مشترک و با همراهی دیگر سازمان‎ها، نهادها و شرکت‎ها می‎توانیم جایگاه استان را در سطح کشور ارتقاء دهیم  و  دانشگاه ایلام با توجه به ظرفیت علمی که دارد می‎تواند در این روند نقش محوری داشته باشد.

در این نشست مهندس دارایی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی استان ایلام با تمجید از نقش دانشگاه ایلام در روند توسعه استان ایلام و بخصوص تعامل سازنده با صنعت استان، ابتدا توضیحاتی را در زمینه مأموریت های شرکت ارائه نمود و سپس به زمینه‎های مشترک همکاری طرفین اشاره کرد و با اعلام آمادگی برای حمایت از پایان‎نامه‎های مسأله محور دوره‎های تحصیلات تکمیلی و فرصت مطالعااتی اساتید، بر اهتمام در تحقق مفاد تفاهم نماهه مشترک تأکید کرد.

در پایان این نشست تفاهم‎نامه همکاری فی مابین دانشگاه ایلام و شرکت شهرک‎های صنعتی استان به امضای دکتر علی اکبری و مهندس دارایی رسید که حمایت از پایان‎نامه‎های مسأله محور، ارائه خدمات علمی و اطلاعاتی در زمینه‎های تخصصی، برگزاری دوره‎های آموزشی کوتاه‎مدت، بازدید اساتید و دانشجویان از واحدهای صنعتی و ایجاد شرایط خوب برای حضور اساتید در قالب فرصت مطالعاتی از جمله مفاد این تفاهم نامه است.