رونمایی از محلول ضدعفونی بر پایه الکل دانشگاه ایلام در جلسه ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا

در جلسه ستاد استاني مديريت مبارزه با کرونا، با تقدير استاندار ايلام و نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام، از محلول ضدعفوني بر پايه الکل توليدي دانشگاه ايلام رونمايي شد. به گزارش روابط

در جلسه ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا، با تقدیر استاندار ایلام و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، از محلول ضدعفونی بر پایه الکل تولیدی دانشگاه ایلام رونمایی شد.

    به گزارش روابط عمومی، در جریان جلسه ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا، که عصر دیروز، با حضور آقای سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، حجت‌الاسلام کریمی‌تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه و دیگر اعضاء، در محل سالن شهید رجایی استانداری برگزار گردید، از محلول ضدعفونی بر پایه الکل تولیدی دانشگاه ایلام، رونمایی شد.

در این جلسه، استاندار ایلام، با ابراز خرسندی از عملکرد دانشگاه ایلام در خصوص تولید محلول ضدعفونی بر پایه الکل و همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت در این زمینه، بیان کرد: در بحبوحه بحران کروناویروس و در حالی که تعداد زیادی از دستگاه‌ها فقط نیازمندی‌های خود را اعلام می‌کردند، دانشگاه ایلام با موقعیت سنجی و استفاده از پتانسیل شرکت‌های دانش بنیان و کارگاه‌های خود و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت، توانست محلول ضدعفونی بر پایه الکل را تولید نماید، که این اتفاق میمون نشانه پیوند خوب صنعت و دانشگاه است، که اگر ادامه یابد می‌تواند بعنوان یک الگو مورد استفاده قرار گیرد و زمینه جهش تولید که مورد نظر مقام معظم رهبری است، را فراهم نماید.

همچنین حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، همکاری و تعامل خوب دانشگاه و ادارات استان برای تولید این محصول را اتفاقی مهم عنوان نمود، که شایستگی تقدیر را دارد.

 در این جلسه دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام، با بیان اینکه دانشگاه بخشی از جامعه است و به رسالت اجتماعی خود ملزم است، اظهار کرد: با ورود مهمان ناخوانده کروناویروس به کشور عزیزمان ایران، ما تصمیم گرفتیم از ظرفیت‌ و امکانات دانشگاه ایلام برای کمک به مردم استان ایلام استفاده کنیم که خوشبختانه با همکاری خوب سازمان صنعت معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی در اسفندماه کار را شروع کردیم و بعد از تأیید، مجوز لارم برای تولید محلول ضدعفونی کننده بر پایه الکل در دانشگاه ایلام صادر شد.

رئیس دانشگاه ایلام، افزود: با تغییر کاربری یکی از آزمایشگاه‌های دانشگاه و همکاری اساتید گروه‌های گیاهان دارویی، شیمی و مهندسی شیمی در دانشکده‌های کشاورزی، علوم پایه و فنی و مهندسی، کارگاره تولید محلول ضدعفونی بر پایه الکل با ظرفیت روزانه بین 500 تا 1000 لیتر  راه‌اندازی شد، که محصولات آن  برای مصرف دانشگاه و کمک به آسیب دیدگان کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دکتر علی اکبری، تأکید کرد: دانشگاه ایلام بیشتر به دنبال ایفای نقش مسؤولیت‌های اجتماعی است و لذا تولید این محصولات با هدف کسب سود انجام نشده است، چرا که ما معتقدیم در شرایط کنونی نباید بار سنگین مبارزه با کرونا، صرفاً بر دوش دانشگاه علوم پزشکی گذاشته شود و هر سازمان و یا نهادی، بر اساس توان و ظرفیت خود برای مبارزه با این ویروس تلاش کند.